Wakacje 2016 - podsumowanie

Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji 2016. Czas na ich krótkie podsumowanie. Zorganizowaliśmy dla naszych judoków dwa letnie obozy. Pierwszy na przełomie czerwca i lipca w Mikoszewie a drugi od 15 do 25 sierpnia w Waplewie.

Podczas obozu w Mikoszewie była znakomita pogoda. Dzięki temu czas wypełniony był grami, zabawami, kapielami w morzu i oczywiście zajęciami na macie. Atrakcją była wizyta szefa Orgiestry 16 Pomorskiej Dywizji z Elbląga, który przeprowadził konkurs pod hasłem "Jaka to melodia". Każdy mógł spróbować swoich sił gry na trąbce. Relacje z każdego dnia obozu zawdzięczamy trenerowi Wojktowi, które są dostępne na naszym FB.

WP 20160629 11 42 49 ProWP 20160629 16 40 51 Pro

Na obóz do Waplewa zaprosiliśmy judoków i trenerów z zaprzyjaźnionych klubów z Radzynia Podlaskiego i Warszawy. Trenerom udało się zrealizować ambitny plan przygotowań motorycznych i siłowych. Młodzież na obozie miała serię specjalistycznych treningów na kajakach i łodziach wiosłowych (po nich jest moc!!!). Natomiast na macie zrealizowaliśmy plan nakreślony i przeprowadzony przez trenera Andrzeja Bladego, który zakładał udoskonalenie technik oraz taktyki walki.

Oprócz ciężkiej pracy na treningach mieliśmy klilka atrakcji.Odwiedzili nas instruktorzy walki wręcz z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga, którzy przeprowadzili zajęcia z samoobrony (obrona przed napastnikami z bronią i nożem).

 

2016 samoobrona

Nie zabrakło tradycyjnej konfrontacji Kadra - Zawodnicy w sietkówce. Aura pozwoliła rozegrać tylko jeden set, w który wygrali zawodnicy. Trenerzy - liczy się dobra zabawa :).

2016 siatkowka

 

Nasi juniorzy młodzicy i juniorzy intensywnie trenowali niemal całe wakacje. W pierwszej dekadzie lipca zajęcia odbywały się w Elblągu na siłowni i macie. Odbyli szereg specjalistycznych treningów na kajakach na Kanale Elbląskim. Uczestniczyli także w dwóch 10-cio dniowych zgupowaniach Kadry Polski, w Cetniewie i Zakopanym.

2016 zak 12016 zak 2

 

Nasz junior Kacper Wilk brał udział w obozie kadry Polski Juniorów w Gruzji.  12 dni ciężkich treningów, głównie randori z zawodnikami Gruzji, Ukrainy i Litwy.

gruzja 1gruzja 2

Miło nam jest poinformować, że nasi judocy spotykają wychowanków naszego klubu na zgrupowaniach krajowych i zagranicznych: Kubę, który był fizjoterapełtą kadr narodowych podczas letnich zgrupowań i Grzegorza, zawodnika Gwardii Wrocław, z którym wspólnie trenowali w Cetniewie i Gruzji.

 
(c) 2009-2011 Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Judo Elbląg