I Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek - Turniej Judo z okazji "Dnia Dziecka"- maj 2011 Łódź

do artykuu - lodz 2011

Turniej ten, był II Turniejem rankingowym U15 (rocznik 1997 i 1998) cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Startowało ponad 360 uczestników w jednej grupie wiekowej U15 z siedmiu krajów: Anglii, Czech, Słowacji, Rosji, Estonii, Litwy i Polski, co jest rekordem w naszym kraju, zważywszy że Trenerzy wysyłali swoich najmocniejszych zawodników. Dzięki temu turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Ujawniło się wiele talentów z naszego kraju pokazując swoje umiejętności i stając na podium pomimo udziału mocnych zawodników z ekip zagranicznych. Widoczna też była integracja polskich trenerów i zawodników. Ostra rywalizacja była tylko podczas walk na macie. Po zakończonych walkach trenerzy i zawodnicy wymieniali się przyjacielskimi gestami, kibicując sobie nawzajem w następnych walkach.

Podsumowując, turniej zorganizowany był bardzo dobrze, w pięknej nowoczesnej hali z dużym parkingiem. Zawody w Łodzi to duży sukces organizatorów.

A teraz o naszych sukcesach:

Kacper Wilk (-60kg) zajął 1 miejsce. W drodze do złota stoczył 5 walk. Walkę finałową wygrał na 20 sekund przed jej końcem wykonując technikę na ippon.

( Tu możecie obejrzeć listę walk Kacpra )

Bartosz Cebula (-73kg) zajął 2 miejsce. Bartek stoczył 4 walki. Niestety w finale nieznacznie uległ swojemu przeciwnikowi.

( Tu możecie obejrzeć listę walk Bartka )

Po dwóch turniejach kwalifikacyjnych U15 Kacper zajmuje pierwszą pozycję natomiast Bartek czwartą. Dzięki temu zostają zgłoszeni przez Polski Związek Judo na zawody Pucharu Świata U15 (młodzików) w Gyor w czerwcu 2011 roku.

Miłą niespodzianką dla nas była postawa Piotra Pietruszki (-38kg), który stoczył cztery walki 2 wygrywając i 2 przegrywając, zajmując piątą pozycję. Wykazał się wielkim sercem do walki, zabrakło jeszcze doświadczenia do walk na zawodach o takim poziomie.

Gratulacje dla naszych zawodników i trenerów.