Bytom ? medal był blisko

10 listopada 2012 r. w Bytomiu w hali sportowej "Na Skarpie" 275 zawodników z blisko 70 klubów Polski oraz zawodnicy z Czech wystartowało w Otwartym Pucharze Polski U 17 ? Liberty Cup juniorów młodszych w judo. W zawodach tych startowali zawodnicy z rocznika 1996-97-98-99.
Nasz klub reprezentowało 3 zawodników: Kacper Wilk, Grzegorz Gdula i Bartosz Cebula.

Bardzo blisko medalu był Grzegorz Gdula, który walkę o wejście do finału przegrał ze złoty medalistą Jakubem Ozimkiem a walkę o brązowy medal przegrał po decyzji sędziów (przez wskazanie) ponieważ do zakończenia walki i dogrywki żaden z zawodników nie zdobył przewagi punktowej.

Szczęście nie sprzyjało Kacprowi Wilkowi, który trafił na dwóch najlepszych zawodników tej kategorii wagowej: Ksawerego Morkę i Pawła Wawrzyczka. Walczył bardzo dobrze i w ładnym stylu jednak jeszcze tym razem nie zdołał ich pokonać. Bartek Cebula przegrał swoją pierwszą walkę a jego przeciwnik nie pociągnął go do repasaży.

Występ naszych juniorów młodszych na tak silnie obsadzonym turnieju wypadł bardzo dobrze i mamy nadzieję że w przyszłości z zawodów tej rangi będą przywozić medale.