XVI Warsaw Open 2014

Warsaw Open 2014  4

W miniony weekend, 27-28 września 2014, odbył się największy młodzieżowy turniej w Polsce XVI Warsaw Open. Na turniej przybyła czołówka zawodników z Europy w kategoriach wiekowych: U-14, U-17, U-20. Nasz klub reprezentowała 6-cio osobowa ekipa.

Nie udało się zdobyć medalu, chociaż było bardzo blisko, ale na tak silnie obsadzonym turnieju miejsce w pierwszej siódemce należy uznać za duży sukces. W kategorii wiekowej U-20 startowali Kacper Wilk i Bartosz Cebula. Kacper stoczył cztery bardzo zacięte i stojące na wysokim poziomie walki z bilansem: 2-wygrane i 2- przegrane walki. Był to pierwszy turniej Kacpra po zmianie kategorii wagowej do 73kg (startował z 2 kg niedowagi). Bartek Cebula również wystąpił w nowej kat. wagowej -90kg i też z niedowagą 3kg. Bartek ostatecznie zajął bardzo dobre 5 miejsce.

Kategorię wiekową U-14 reprezentowali Wiktor Malinowski i Rafał Cebula. Obaj zawodnicy nie przebrnęli walk eliminacyjnych i nie zajęli miejsc punktowanych.

W kategorii wiekowej U-17 startowali Jakub Wilk i Sebastian Makowski. Kuba przegrał walkę z rosjaninem, który przegrał następną walkę i nie pociągnął naszego zawodnika do repasaży.

Bardzo dobry występ zaliczył Sebastian Makowski w kat. 60kg. Do rywalizacji w tej grupie stanęło aż 65 zawodników. Wygrał w pięknym stylu pięć pojedynków z rzędu aby ulec w walce o finał i później o brąz. Ostatecznie Sebastian zajął 5-te miejsce i był najlepszym zawodnikiem z Polski w tej kategorii.