Walki w Kazachstanie

KAZACHSTAN 2

Miło nam jest poinformować, że nasz trener Leszek Wilk powrócił z wyprawy do Kazachstanu. Trener Leszek był trenerem i opiekunem grupy polskicj judoków, medalistów Mistrzostw Polski seniorów, w składzie: Bartłomiej Garbacik (-60 kg), Aleksander Beta (-70 kg), Radosław Koszczyński (-80 kg), Rafał Kozłowski (-90 kg) i Jakub Wójcik (+90 kg). Polscy judocy startowali w turnieju drużynowym w Kuraszu, narodowym sporcie walki w Kazachstanie. Jest to dyscyplina zbliżona do judo, nie ma w niej walki w parterze i różni się ubiorem co widać na zamieszczonym zdjęciu.

Turniej odbywał sie w hali "Taraz Arena" w mieście Taraz w Kazachstanie. Turniej miał świetną oprawę i był perfekcyjnie przygotowany. Zawodnicy otrzymali od organizatorów stroje do walki. Jednym z gości turnieju był prezydent tego kraju. Znakomita była też  była też obsada ekip narodowych w których byli medaliści olimpijscy i świata w judo.

W finale Mongolia, w składzie ze znakomitym judoką Tsagaanbaatarem Khasbaatarem, pokonała gospodarzy, a 3 miejsce zajęła Gruzja. W pierwszym meczu nasi trafili na Ukrainę, z którą niestety przegrali 2-3. "Jest to jednak trochę inna dyscyplina niż judo, za rok będzie lepiej" tak po powrocie mówili zawodnicy.