MP Juniorów Bytom 2018 - dwa razy brąz

20180317 162127kk

W Bytomiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w judo. Rywalizacja indywidualna trwała dwa dni w piątek i sobotę 16-17 marca. Brąz wywalczył Sebastian Makowski w kategorii - 66 kg, w której startowało 29 zawodników. Sebastian, przegrał pierwszą walkę co zamknęło mu drogę do rywalizacji o złoto. Jednak dorze się spisał w następnych walkach, które wygrał przed czasem docierając do miejsca medalowego. W kategorii -73kg, wystartował Jakub Wilk kończąc turniej na walkach eliminacyjnych.

Wyniki:

Kategoria 73 kg

Jakub Wilk (Olimpia Judo Elbląg) – miejsce poza „7”

- Oskar Pazdaj (UKS 3 Piła) zwycięstwo

Natomiast w niedzielę 18 marca odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo. Sebastian Makowski wystartował w barwach klubu Wojownik Skierniewice. Sebastian wygrał cztery na pięć pojedynków czym znacząco przyczynił się do zdobycia brązowego medalu przez drużynę ze Skierniewic.